Anneye Doğum Günü Mektubu (Kısa & Uzun & Duygusal & Güzel Sözler)

Anneye doğum günü mektubu ona verilebilecek en güzel hediyelerden biridir. Çünkü kendi ifadelerinizle ona neler hissettiğinizi anlatan bir mektup, en pahalı hediyelerden daha fazla anlam ifade edebilir. Oğlundan ya da kızından hiç unutmayacağı bir hatıradan daha güzel ne olabilir ki!

Yazımızda o harika insana yazılmış anneye en güzel doğum günü mektup örnekleri bulabilirsiniz. Anneye doğum günü mektubu yazımızda aşağıdaki başlıkları bulabilirsiniz.

Anneye yazılmış en güzel doğum günü mektupları

Anneye doğum günü mektubu kısa

Anneye doğum günü mektubu uzun

Ölmüş Anneye doğum günü mektubu duygusal

Annenize bu özel günde yazacağınız mektup için yol gösterecek kısa, uzun, duygusal en güzel anneye doğum günü mektup örneklerinden ilham alarak kendi duygularınızı da işin içine katarsanız çok daha güzel bir yazı ortaya çıkacağına eminim.

O kocaman yüreklerine sabrı, sevgiyi, fedakarlığı, evlat sevgisini, mücadeleyi sığdıran annemize alacağımız bir hediye ve anneye doğum günü mektubu ile ona kalbimizin derinliklerinden seslenelim. Bu öyle bir sesleniş olsun ki çektiği sıkıntılar mutluluğa dönüşsün...

İşte en güzel canım anneme doğum günü mektubu, kocaman yüreklerine dünyaları, sabrı, şefkati, evlat sevgisini, fedakarlığı, zor şartlarda pes etmemeyi, hayatın zorluklarına karşı direnmeyi sığdıran annemize hediyemizin yanında anneye doğum günü mektubu ile yürekten seslenelim. Öyle bir seslenelim ki bizim için çektikleri sıkıntılar mutluluğa dönüşsün... İşte en güzel anneye doğum günü mektubu, anneme doğum günü mektubu kısa, anneme doğum günü mektubu uzun örnekleri. Annenin doğum günü için güzel sözler mektup yazılarımız.

Anneye yazılmış en güzel, kısa, uzun doğum günü mektubu örnekleri.

Anneye Doğum Günü Mektubu Kısa, Uzun

Anneye Yazılmış En Güzel Doğum Günü Mektupları

DÜNYALAR GÜZELİ ANNEM

Dünyalar güzeli annem... Hani bazen çok sinirlendiğinde söylerdin ya bana anne ya da baba olunca anlayacaksınız bizi diye... Evladımı kucağıma aldığım anda onun cennetten gelen kokusunu alınca anladım seni annem. Bir insanın hayatı boyunca karşılıksız sevgisini verebileceği tek kişinin evladı olduğunu...

Ona en ufak bir zarar gelse canı acısa, anne babasının kat be kat yüreğinin acıyacağını... Evladın yaşaması için kendi ömründen bile vazgeçilebileceğini... O hastayken duran zamanı, o yokken özlemin ne demek olduğunu, bir gülüşünün her şeye bedel olduğunu anladım.

Anne- baba olmak bir çocuğu dünyaya getirmekten çok daha ötesiymiş. Mesele hiç tereddüt etmeden her fedekarlığa katlanmak, onu karşılıksız bir sevgi ile büyütmekmiş. Seni artık çok daha iyi anlıyorum canım annem.

Hem biliyor musun? "SENİ ÇOK SEVİYORUM" Doğum günün kutlu olsun benim tatlı annem.

Anneye En Güzel Doğum Günü Mesajları

Anneye Doğum Günü Mesajları

En Güzel, Anneye Doğum Günü Mektupları Kısa

Annemin doğum günü için mektup... Dogum gunu anneye mektup...

CANIM ANNEM DÜNYANIN EN ŞANSLI İNSANIYIM!

Neden mi? Çünkü sen varsın ve benim annemsin. Ben güldüğümde gülen, üzüldüğümde benden çok üzülen, tüm karanlıklıklarıma ışık saçan annem...  “Sevindiğimde gülen, üzüldüğümde benden çok üzülen, hayatı boyunca hep mutlu günlerimi gözleyen, tüm karanlıklarıma ışık saçan annem… Allah'a ne kadar şükretsem az dünyanın en talihli insanı sayıyorum kendimi... Senin evladın olduğum için, sen hayatımda var oldukça dünyanın en güçlü insanı sanıyorum kendimi. Her zaman seni yanımda ve yakınımda istiyorum. Seni çok seviyorum. Doğum günün kutlu olsun iyilik meleğim.

HAYATTAKİ EN BÜYÜK ŞANSIMSIN SEN

Allah'ım hiçbir zaman sensizliği göstermesin, hiçbir zaman senin yokluğun ile sınamasın beni diye dua ediyorum her aklıma geldiğinde... Tüm hayatımın tek amacı senin yüzünü güldürmektir. Hayattaki en büyük şansım… Doğum günün kutlu olsun canım annem.

BENİM EŞSİZ ANNEM

Anneciğim… Sana bu mektubu sevgimi bir nebze olsun aktarabilmek için yazıyorum ama bu tarif edilmez duyguyu ne söyleyebilirim ne de yazabiliyorum. Sen öğrettin bana; sevgi ne söylenir ne de yazılır. Sevgi sadece kalbinin kapıları sonuna kadar açılarak gösterilir. Sen bana kimsenin gösteremeyeceği öyle güçlü bir sevgi sundun ki, bu sevgi ne biter ne de tükenir. Seni bir gün değil her gün tüm kalbimle seviyorum anneciğim, anneler günün kutlu olsun.

Anneye Doğum Günü İçin Kısa, Uzun, Duygusal Mektup Örnekleri

Anneye Doğum Günü Mektubu Kısa

Anneye Doğum Günü Mektubu Uzun

Anneme doğum günü mektubum... Dogum gunu anneme mektup...

CANIM ANNECİĞİM...

Sözlerime nasıl başlayacağımı bilemiyorum. Sana olan hayranlığımı ve sevgimi anlatmaya hiçbir kelime yetmez. Senin hakkını ne yapsam ödeyemem biliyorum.

Her şey doğum odasında minicik bir el ellerini tutununca başladı. Hayatından hiç eksik olmasın istedin.
Kim bilir kaç geceyi karyola baş uçlarında derin iç çekişler dinleyip hüzünlenerek uykusuz geçirdin, kaç emzirme seansında bitkin uyuyakaldın. Yeri geldi geceleri uykusuz kaldığın, yeri geldi aç kaldın, yeri geldi benim derdimle ağladın.

Yol boyu, kusurlarımızı görmezden geldik. Toz kondurmadık üzerimize, kol kanat gerdik... Ben dünyanın en iyi evladıydım, sense tarihin en iyi annesi... Her çığlıkta başucumda biteceğini bilmenin güveniyle büyüdüm.

Ve ne çok sevinçler yaşadık beraber... Ama sonra birden o korkunç çark devreye girdi ve yaşamın acımasız kuralı işledi; Büyüdüm... Senin kollarında 'sen'den habersiz, bambaşka bir 'ben' çıktı ortaya. Bazen o eski 'ben'e hiç benzemeyen bir 'ben'... Çünkü fark ettim ki anlattığın masalların yaşamda karşılığı yokmuş.

Her kuşağın o vazgeçilmez ikilemi depreşti yeniden; 'Devir de amma değişti' diye yakınırken sen; ben ilginle boğulduğumdan dertlendim. Bir yerim yaralandığında 'Anam görürse ne kadar üzülür' diye gizlemeye çalışmak küçük bir çocuk için nasıl bir yüktür bilir misin? Acından çok onda yaratacağın acı, acıtır canını...

Yargıladık birbirimizi bir dönem...Sorguladık... Sen bana eş dost çocuklarını örnek gösterdikçe, ben seni eş dost ebeveynleriyle kıyaslar oldum. Sen her sohbete 'Bizim çocukluğumuzda...' diye başladıkça ben, değişen takvim yapraklarını koydum önüne...

Söyleyemedim sana...
'Yaşamın değiştiğini, eski tecrübelerin artık eskisi kadar geçerli olmadığını' anlatan kitapları salonun ortasında açık bıraktım, açıp okuyasın diye...

Lakin artık kafesten uçma vaktiydi. Bu acımasız dünyada ayakta kalabilmenin yolu, tek başına kanat çırpmayı öğrenmekten geçiyordu.

Nasıl da zalim bir çark bu değil mi? Doğuyor, doğuruyor ve günün birinde yuvadan uçacağını bile bile koca bir ömrü karşılıksız veriyorsun... ...Ve hayat birden ıssız bir adaya dönüşüveriyor. Sonrası kâh bir kapı zili beklentisi, kâh bir mektup, kâh bir telefon sesi... Gizliden gizliye özlenen bir torun müjdesi... Fotoğraflar sarardıkça solan bir yaşam ve uzaklaştıkça yakınlaştığımız bir mazinin geri dönmez anıları... Ben büyürken seni de büyüttüm.

Ne garip; yeni yeni fark ediyorum ki, çocukları anne olunca çocuklaşıyor anneler... Ve insan, zamanın nasıl insafsız bir öğütücü olduğunu bu rol değişiminde anlıyor.

Şimdi çok daha iyi anlıyoruz birbirimizi...
Çünkü küçücük bir el saçlarımı kavrıyor geceleri...
Karyola başlarında uykusuz geceler geçiriyorum.

...Ve yaşamın değiştiğini, eski tecrübelerin geçersizleştiğini anlatan kitapları kaldırıyoruz salondan gizli gizli... O korkunç çark, acımasız bir hızla dönmeye devam ediyor. Zaman, öğütüyor kuşakları... İnsan ancak mahrum kalınca anlıyor sevginin değerini...

Şimdi seni çok daha iyi anlıyorum canım ANNEM. O yüzden senin bu doğum gününde sana upuzun bir ömür diliyorum. Allah seni başımızdan hiç eksik etmesin canım ANNEM.

Hem biliyor musun? 'SENİ ÇOK SEVİYORUM'..

Ölen Anneye Doğum Günü Mektubu

Anneye mektup doğum günü, anneme doğum günü mektup...

Canımın Ötesi Annem / Mektup

Güne kattığım ilk nefeste, sensizlik var canımın ötesi annem… Zamanla küllenir demişlerdi sensizlik. Yalanmış annem. Gecenin koyu yalnızlığı gibi düşlerimde, günün ilk ışıklarında yokluğunun keskin sızısını yaşıyorum. Hatta günden güne acısı artan, sırtıma saplanmış bir hançerin kanattığı ve ince ince kanayan bir yara sensizlik…

Arada hayatımın fotoğrafını çekiyorum. En iyi malzemelerin, en iyi araçların kullanıldığı cıvıl cıvıl olduğu bir kare elimdeki. Ama biliyor musun, asla netleşmiyor, hep flu bir fotoğraf bu. Çünkü bir eksik var. Hem de yeri hiçbir şeyle doldurulamayacak bir eksik…Anne sıcaklığının yerini hangi fotoğrafçı doldurabilir ki…

Bazen de bir film haline geliyor hayatım. Ayaklarımı uzatıp,beyaz perdenin büyülü dünyasına adım atıyorum. Hem tek seyircisi, hem başrol oyuncusu olduğum bir film bu. Sen eksik olunca, ışık da eksik.

Bazen de en keyifle okuduğum kitap oluyorsun. Bilirsin bir kitabı okurken o dünyanın içine girer, kaybolurum ben. Nasıl büyük bir zevkle okuyorum senin romanını bir bilsen. Sonunu hep merak ederim kitapların. Bu kitabın etmiyorum. Hatta hiç son sayfaları okumayayım diye dua ederken, bir de bakıyorum son sayfaya gelmişim.

İsyan duyguları kabarıyor içimde. Ne yazık ki haykıramıyorum dilimin ucunda yapışıp kalan sızımı. Çünkü kitabın yazarı eşsiz bir yazar. Ve hepimizin hayatını o yazıyor. Yazara saygı duymanın gerekliliği içinde, boynumu eğip, kitabın bittiği gerçeğini kabullenmeye çalışıyorum. Baş kahraman öldü ama, tutunduğu yürekteki yeri sapasağlam.

Sürekli olarak geri dönüşlerle dolu anlar yaşıyorum. Hastanede yaşamdan koptuğun anları yeniden yaşıyorum bazen, bazen de çocukluğumun en sıcak günlerine geri dönüp, eşsiz sıcaklığına sığınıyorum. Seni kızdırdığım ve üzdüğüm günler de dün gibi aklımda, en yakın dostun olup dertleştiğimiz anlarda. Zorluklarla kendi kendine savaşmaya çalışan bir savaşçıydın sen. Ne yazık ki artık savaş bitti, savaşçı gitti…Ölüm 1 – 0 galip.

Tatlı annem, mektubumun üstüne pul diye sevgimin şeklini yapıştırdım. Zarfın rengi kara belki ama yüreğin değdiği anda şeker pembe olacak şekilde özel olarak ayarlandı. İçine konan mektubu ise o güzelim gözlerinle değil, anne ön sezinle okuyacaksın.Özel ulağımız ise beyaz kanatlı bir melek…Yokluğunun acısı ile yaşama doymayan gül yüzünü öpüyorum canım annem…

Anneye Doğum Günü Mektubu Şiirleri

Anneye Mektup

Kokun sinmiş yatağımın baş ucuna be anne
Beni uyandırmak için yanıma otururdun ya
Yüzümü her gece, tam oraya yaslıyorum
Nefes alamıyorum, ama kokuna doyamıyorum
Ne yapayım, sensiz yapamıyorum anne

Şimdi artık hayat anlamsız, ayrılık zamansız
Yokluğuna alışmam anladım artık imkansız
Sokağımıza yağmur ağır ağır çiseliyor
Odama sağak sağnak hasretin yağıyor
Hava kararınca dışarı çıkmamı istemezdin ya

Şimdide çıkmıyorum, o sokaklar beni boğuyor
Yatarken sıkıca giydirirdin üzerimi
Artık ince bir gecelikle yatıyorum
Üşümüyorum ama yokluğunla yanıyorum anne
Hayat boş, gönlüm sarhoş

Ne olur gel artık dünya gözümde bir hoş
Sevdiğin çiçekleri koydum odama
Menekşeni, kırmızı gülünü bide sarmaşık
Sensiz hayat inan anne karma karışık
Bazen bayraksız vatan

Bazen de vatansız bayrak gibi
Anlamsızım
Sen yürekteki sızım
Sen en büyük yaram
Söyle anam
Sensizliğe nasıl dayanam

Sizin Hiç Anneniz Öldü mü? Benim Öldü

Kalk anam kalk, Allah aşkına kalk
bak mevsim umut mevsimi
papatya mevsimi, gül mevsimi
mevsim bahar
dağlar kar
suların coşup taştığı zamandır...

Yatma öyle sessiz, öyle nefessiz n'olur
yatma öyle çaresiz
aç gözlerini yaşadığını bileyim
gülersen güleyim
ağlarsan göz yaşını sileyim
oynat kirpiklerini bulutlar uçsun gözlerinde
bahar yağmurları yıkasın saçlarını
ölmek gerekiyorsa ben öleyim...

Kime bu nazın, kime bu küsün
bu inat niye
konuş benimle, Allah aşkına konuş
yatma öyle sessiz, öyle nefessiz kurban olduğum
bir ses ver, bir nefes
yaşadığını bileyim...

Koynuna al yine,
sarıl sımsıkı üşüyorum
korkuyorum yıldızlar uykuya yattığında
tut elimden güneşe götür beni
saçları sümbül anam, yanağı gül anam
say ki, küçük bir çocuğum daha hiç büyümedim
şimdi ben ne yaparım, nereye giderim
kime gösteririm kanayan dizlerimi...

Kalk Allah aşkına kalk
böyle yapayalnız boynu bükük koma beni
senin sıcaklığından ayrı, sevginden uzak
kime koşarım, nasıl yaşarım böyle bir başıma
teninin kokusunu özledim anne, sımsıcak nefesini
yavrum diyen o nazlı yumuşacık sesini
hadi uyan can yoldaşım, göz bebeğim
sarı gülüm, altın kalplim, iyilik meleğim
gözlerime acılar yağdıran
kalk ki, yine türküler söyleyeyim sana

Sana sarılmayı özledim, nazlanıp darılmayı
kanayan gözlerimde sızılar akıyor bak
kırmızı yağmurlar yağıyor üzerime
ıslanıyor sensiz kalan yanım
hadi uyan yüreğini öptüğüm
koma beni buralarda yalnız
bırakıp gitme
yıkılırım
kahrolurum
bir kez değil, her gün bin kez ölürüm...

Sarıl ki
kokun sinsin tenime anne
sevgin işlesin yüreğime
bu yalancı dünyada kimim var ki senden başka
gözlerimden öpecek, üstümü örtecek
karanlık soğuk gecelerde...

Ah! nazlı anam
uzansam
dokunabilir miyim? yüreğindeki incinmişliklere
durdurabilir miyim? zamanı
gözlerinin içindeki yaşları öpebilir miyim?
anlayabilir miyim? yaşamı ve ölümü
anlatabilir miyim? acının dayanılmazlığını
yaşamın umursamazlığını
kim dinler beni...

Sizin hiç anneniz öldü mü? Benim öldü! ...

Not: Sizler de anneye doğum günü mektubu yazılarınızı yorumlar kısmına yazın yayınlayalım. Ona olan sevginizi ölümsüzleştirelim. Bizi facebook, twitter, instagram, tumblrden takip edebilirsiniz.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.