Dostlukla ilgili Sözler, En İçten Damar Dostluk Sözleri 2019

Dostlukla ilgili sözler,  dostluk sözleri üzerine çok düşünülmesi gereken konulardandır. Dostluk ve arkadaşlık kavramları bazen birbirlerinin yerine kullanılır. Bence dostluk, arkadaşlığın çok ötesindedir.

Etkileyici Dostluk Sözleri

En Güzel Dostlukla İlgili Sözler

Her dostluk arkadaşlıkla başlar ama sevgi, saygı, vefa ile harmanlanıp eşsiz bir hazineye döner. Arkadaşlık daha yolun başlangıcı sayılır. Bu yoldaki inişler, çıkışlar, virajlar, tehlikeler atlatılırsa dostluğa dönüşür.

Herkesle arkadaş olabilirsiniz ama dost dedikleriniz özel olmalıdır. Dostluk dipsiz bir göl misalidir. Araya mesafeler, zaman girse de silinmez. Zaman zaman yüreğinizin ta derinlerinden çıkıverir. Bedeninizi bir huzur, bir mutluluk sarar.

Yazımızdaki dostlukla ilgili sözler mesajları sevdiğiniz, değer verdiğiniz kardeş kadar yakın dostlarınıza en güzel dostluk sözleri ve arkadaşlık mesajlarınızı facebook, twitter, whatsapp, instagram ya da sms ile gönderebilirsiniz.

Kardeş kadar yakın dostlar ile ilgili en güzel dostluk sözleri, dostlukla ilgili mesajları ve dostluk ile ilgili şiirleri...

Arkadaşlık Dostluk Sözleri Mevlana

Mevlana'dan Dostlukla İlgili Sözler

En Güzel Dostlukla ilgili Sözler 2019

Bazı insanlar MECBUREN vardır hayatınızda; adına AKRABA denir. Bazıları vardır, hayat çıkarır karşımıza adına DOST denir. Ama KARDEŞTEN de ötedir.

İnsanın içini paramparça yapan ne biliyor musun? Düşmanların sözleri ya da davranışları değil kardeş sandıklarımın sessizliğidir.

Güneşe bağlandı korkarak önce insan, sonra Ay’a, ateşe, suya… Gün battı, ay gitti su kurudu; ama sevgi kardeşlik ve dostluk baki kaldı. Can dostuma…

Aşk ve arkadaşlık bir gün karşılaşırlar. Aşk gayet emin sorar: Ben senden daha tutkulu, daha yakınım, sen niye varsın ki bu cihanda? Arkadaşlık cevaplar: Neden mi varım? Sen gittikten sonra arkanda bıraktığın gözyaşlarını silmek için...

Gerçek arkadaşları olmalı insanların, nasıl mı? Sen ağlarken acını paylaşan, sen gülerken mutluluğunu paylaşan yani kısacası yüreği seninle çarpan…

Dostluk yalnızca MUTLULUKLARIN paylaşılması değil, ACILARIN da paylaşılmasıdır. Acında da sevincinde de hep YANINDAYIM kardeşim.

İnsanın hayatında yanında huzur bulacağı bir arkadaşı olmalı…

İnsanların arkadaşlarına tam olarak güvendiğinde iki sonucu olur. Ya yaşamı boyunca gerçek bir KARDEŞ ya da yaşam boyu iyi bir DERS…

İyi arkadaşlar da tıpkı yıldızlara benzer. Karanlık günlerde onları göremezsin ama orada olduklarını bilirsin.

En Güzel Dostluk İle İlgili Sözler

Dostluk Arkadaşlık Sözleri

İnsanın adı geçince burnunun direğinin sızladığı bir arkadaşı olmalı.

"Şu hayatta gerçek arkadaş bulmaya bak. Unutma düşmanını bile annen doğurur." Mehmet Akif Ersoy

Suratımdan düşen bin bir parçayı toplayıp da yerine kocaman bir gülümseme koyan insanlar gerçek arkadaştır.

Sevgiyi, samimiyeti çıkarsız hissetmekse, dertlere, sıkıntılara beraber göğüs gerebilmekse, nedensiz güvenebilmekse… Sonsuza kadar kardeşimsin, dostumsun.

Uçsuz bucaksız bir sahrada kum tanesi olmak ya da bir deryada su damlası… Ama her şeyden daha güzeli milyonlarca insan arasından senin arkadaşın olmak…

Bizde kardeşlik öleceğini bilsen bile yanından ayrılmamaktır.

Hakiki dostluk iki ayrı bedendeki tek ruhtur.

Dostları olmalı insanın, içten, yüreği güzel, ömrüne yoldaş ve yolunu aydınlatan…

Kişinin daima özlediği, yeri gelince kavga ettiği, küstüğü, bir de nazının geçtiği bir dostu olmalı yanı başında.

Kıymet bilen bir arkadaş binlerce akrabadan daha değerlidir.

"Ne günlerdi be!" diyerek tebessüm ettiğin bir arkadaşın varsa çok talihlisin…

Kalpler hep birdir bedenler uzakta kalsa da dostluk ebedidir dostluk denen abide yıkılsa da unutmayız biz dostu dost uzaktaysa da hatta dost bizi unutmuş olsa da...

An olur güvendiğin dağlara kar yağarsa, etrafın hüzünlü bulutlarla dolup bir dosta ihtiyaç duyarsan işte ben olabildiğim kadar dostun olarak yanındayım.

Gün olur da bir an yalnızlık hissedersen, damlayıverirse iki damla yaş göz pınarlarından, canlanırsa hatıralar ansızsın, beni anımsa arkadaşım, beni hiç unutma…

Dostluk Sözleri Facebook

Dostlukla İlgili Sözler Tumblr

Arkadaşlık lezzetli bir mantar yemeği gibidir. Zehirli mi, değil mi? Ancak yedikten sonra anlarsın.

En Etkileyici Dostluk Sözleri Damar 

Gerçek dostları görünce yüzümüzle birlikte gönlümüz de gülümser.

Vaktiyle iki dost yaşarmış, dünyanın iki uzak yerinde... Birbirlerini özlediklerinde sevgilerini fısıldarlarmış rüzgâra... Çık dışarı sen de gör bak, rüzgâr sevgi fısıltımı sana getirmiş mi diye.

Mutlu günlerde eşlik eden çoktur, ya ağlarken...?

Öyle kıymetli bir dost edin ki; kötü gün kapını dayanınca, kapıya seninle birlikte baksın.

Dostluk sahildeki taşlara benzer, önce tek tek toplarsın sonra da birer birer denize atmaya başlarız. Öyleleri vardır ki vazgeçemezsin, işte sen o vazgeçemediklerimdensin.

Anladım ki, yalan söylemeyen çok azmış şu yalan dünyada arkadaş…

Arkadaşımızı kurutulmuş çiçek gibi kitap arasında değil, kurşun yarası gibi yüreğimizde saklarız biz...

Ve en sonunda, düşmanımızın fena sözlerini değil, dost bildiklerimizin sessizliğini hatırlayacağız.

Gerçek dost kimmiş kötü günde anlarsın.

Deryalar evet derindir. Ama bizim arkadaşlığımız okyanuslardan da derin...

Bir dostun var diyebiliyorsan diğerlerine pek de ihtiyacın yoktur.

En iyi arkadaşınla kavga etsen de fonda onun sevgisini hep hissedersin...

Görmeseydim senden böyle bir kalleşlik bugün seninle hala kardeştik.

Etkileyici Dostlukla İlgili Sözler Damar

Dostluk Sözleri Damar

İyi bir dost mu bin tane akraba mı? Cevap veriyorum iyi bir dost.

Arkadaşım çoktur dersin ama bazen en mutlu gününde bile yanında olmazlar; fakat gerçek arkadaşlar en kötü gününde bile yanından ayrılmazlar.

Hayat dediğin nedir, yürekte yara, gözde yaştır. O masum yüzünde ne acı olsun ne de hüzün... Gözlerinde mutluluğun yıldızı ışıldasın, hep bir dost eli elinden tutsun…

Seçtiğin arkadaş ya seni kendine benzetir ya da sen seçtiğin arkadaşı kendine benzetirsin, üçüncü bir ihtimal yoktur.

Kusursuz dost arayan hiç dost bulamaz.

Dünyada dost denilen sözcük yalan. Şu ana kadarki en iyi dostlarım içkim ve sigaram. Eğer olmasaydı param onlarda terk ederdi beni çoktan...

Dostluk dediğin şey ağlamaksa, kalbindeki hüznü bölüşmekse, üzüldüğünde sıcacık bir kucaksa, ateşe atılmaya razı olmaksa; dünya dönmekten vazgeçene dek ve can bedenden çıkana dek sevdiğimsin.

Dostluk bir çaydır, şekeri ne az ne de çok... Ağızda bir tat bırakır, bazen acı bazen tatlı, ama hep ihtiyaç duyulur.

Kısa Dostlukla İlgili Sözler ve  Dostluk Mesajları

Gülmek senin kaderin olsun, ola ki bir gün ağlarsan o da saadetten olsun.

Sen gülerken yanındakiler de seninle birlikte güler ama sen ağladığında yalnız ağlarsın. Bu yüzden öyle bir ağaca dayan ki seni hep ayakta tutsun, öyle bir dost sahibi ol ki daima yanında olsun.

Mutsuz evliliklerin asıl sebebi aşkın olmaması değil dostluğun olmamasıdır.

Bağışla beni hep güzel zamanlarımızı analım; hatıralarımızda mutlu anlarımız olsun, ben kırdım, yaraladım, mutluluk gölgen olsun arkadaşım.

Paylaşmanın değerini hiçbir zaman bencilliğin çirkinliğiyle gölgeleme ve öyle bir dost ol ki o senin için ölümü düşünürken sen çoktan onun için ölmüş ol...

Dostluğun sıhhatten farkı yoktur, kıymetini kaybettikten sonra anlarsın.

Gökteki yıldızlar kaybolduğunda, gönlünde gecenin sessizliğini duyunca, ihtiyacın olunca bir dost sesine, bilesin ki seninle var olan bir yürek atar bu şehirde.

Dostluk Sözleri Kısa ve Öz

Dostlukla İlgili Sözler Kısa ve Öz

İnsanlar vardır, berrak bir sudur, pırıl pırıl bir deniz. Ziyan olmaz onda güven duygunuz. Temizdir, dibini görürsünüz, korkmadan dalarsınız, sizi alır kucağına. İçi dışı birdir, korkma ondan, Her lafı samimiyettir, her davranışı içten.

Gül kokan akşamlarda dost özlemiyle yaşadık. Yeri geldi ayrılıklara ağladık, ama kalbimizde yaşattığımız dostluğumuzu hep hatırladık.

Bitmeyen dostluk adına nice dilekler vardır. Ölümün bile ayrılık sayılmadığı birliktelikler vardır, araya uzun yollar girse ne çıkar? Sevgide buluşan yürekler vardır.

Gösteriş ve para pulun hükümdarı değiliz biz, parçalanmış gönül hırkasını yamar giyeriz, dost ile ağlar dost ile güleriz.

Bir gönlü yanık gardaşım var, ağlar mı güler mi bilmem, uzanıp göz yaşlarını silemem, yarın askere gidecek, gitme kal diyemem. Ağlama gardaş ağlama; ağlayıp da yüreğimi dağlama...

Kendini mutsuz mu hissediyorsun? Kalbini dinle; çünkü sen kalbin kadar temiz ve tüm güzellikleri hak eden birisin. Bütün güzellikler seninle olsun canım arkadaşım.

Bir dosta ihtiyaç duyduğunda başını kaldır ve gök yüzüne bak. Gündüz bulutların, gece yıldızların arkasından sana tebessüm ediyor olacağım.

Dostluk Sözleri Damar

Yenik düştük esiri olduk anlamsız telaşların, ama bir defa yüreğimize yazdığımız dostlarımızı her daim hatırladık.

Dostlukların hep devam ettiği, tebessümlerin hiç bitmediği, sevgilerin yaşadığı, göz yaşlarının olmadığı, en güzel günler seninle olsun sevgili dostum.

Kaybetmeyi kaldıramayacağım kadar az dostlarım var. Dostlarım milyonlarca yıldızlar arasında parlayan güneşimdir.

Yürek umutlara dolu olduğundan beri, mesafelere yenik düşmedik biz, dar ağacına götürülsek bile dosta selam etmeyi unutmadık biz.

Duyular vardır tarife sığmayan, sevgiler vardır yüreklerden taşan, dostluklar vardır her zaman ayakta duran ve bazı insanlar vardır hep hatırlanan...

Rüzgâr ıslık çalarken, pencereden yağmurun yağışına şahit olduğunda, keşke dediğin tüm güzellikler gerçek olsun.. Gönlü güzel arkadaşım.

Arkadaşlıkla İlgili Sözler

Etkileyici Arkadaşlık Sözleri

Geldiğinde boşluk dolduran değil, gittiğinde yeri doldurulamayacak canım arkadaşım...

Dostlukların bitmediği, sevgilerin tükenmediği, gözyaşlarının dökülmediği, tebessümün sürekli devam ettiği mutlu günler seninle olsun sevgili dostum.

Gerçek dost sahibi olmamak yalnızlığın zirvesidir.

Arkadaşlık aşktan çok ötedir, çünkü zahmet ister.

Kardeş dost mudur? bilemem ama dost daima kardeştir.

Dost dediğin çukurunu kazan değil, düştüğünde seni kaldırandır.

Arkadaşlık kavurucu yaz güneşinde serin bir ağaç gölgesidir.

Hayatta arkadaşlık kadar değerli bir hediye yoktur.

Arkadaş kişinin kendine yaptığı en güzel iyiliktir.

Bencilliğin panzehiri arkadaşlıktır.

Küçük hataları konu edip dostuna sırtını dönme...

Dost bulmanın tek yöntemi dost olmaktır.

Semada her dostluğun bir meleği varmış. Yeryüzünde biten her dostluk için gökyüzünde bir melek ağlarmış. Sana yemin olsun ki bizim meleğimiz hep tebessüm edecek dostum.

Uykudan uyanınca keşke uyanmasaydım dedirten, geri dönmek isteyip de başaramayınca çaresizlikten delirten, insanın ömründe sadece bir defa görebileceği harika bir düşsün güzel arkadaşım.

Dostluk ve Arkadaşlık İle İlgili Güzel Sözler

Ben dostun varlığını dünyanın her yerinde hissederim ve onun kahkahasını nerede olsa tanırım. Ne mekanlar önemlidir dostunla ne de vedalar kederli.

Korkakça hayatımıza aldığımız şeyler bir gün gelip bırakılamaz olunca, bir anda sevgiyi buluyorsak ve kendimizi dünyanın zirvesinde hissediyorsak demek ki arkadaşım biz gerçek bir dostuz.

Evet arkadaşım! Tebessüm etmek varken somurtmak niye, mutlu etmek varken ağlatmak niye, güzel sözler varken kalpleri kırmak niye? Hayat fazlasıyla kısayken dünyadaki hiçbir şey bir kalp kırdığına değer mi?

Dostlukların meskeni olan bu yürek ne aşklara ne de sevgilinin sözlerine muhtaç. Bu yürek dostun içten sözüne, kalpten gelen selamına, ruhundan kopan merhabasına muhtaç. Merhaba ey dost bu gece de yüreğimdesin...

Rüya, biz uyurken kalbimizden geçen dileklerdir. Arkadaş, en umulmadık zor günümüzde bize kanat geren melektir. Hayal gücü, bizi hiç görmediğimiz diyarlara uçuran hoş esen bir yeldir ve ömür, içinde sürpriz haberleri barındıran bir mektup zarfıdır. Açtığın zarflardan hep güzellikler çıkması dileğiyle…

Dost bazen minik bir serçe, kimi zaman dalında bir goncadır. Ama asıl dost seni senden çok sevendir.

Güven duygusunun olmadığı bir arkadaşlık gerçek arkadaşlık değildir.

Canından çok sevdiğin arkadaşını bağışlamak fazla tanımadığın birini bağışlamaktan çok daha zordur.

Arkadaş ayın on dördündeki mehtap gibidir. Dertlerin karanlığı üstüne çöktüğünde etrafını aydınlatıverir.

Arkadaşlıklar çelikten bile sağlamdır. Çelik bile kırılır ama gerçek arkadaşlık sapasağlamdır, kırılmaz.

İyi bir arkadaş sadece doğruları değil hataları da söyler.

Konuştuğunda içindeki düğümler çözülüyorsa, gönlündeki karanlık aydınlanıyorsa, çok kıymetli bir arkadaşa sahipsin...

Aşklar gönlü ısıtır dostluk koca bir ömrü ısıtır.

Arkadaş neşenin ve kederin en kararlı ortağıdır...

Paran kalmadığı zamanlarda hakiki arkadaşlarını keşfedebilirsin.

Gerçek bir arkadaşa sahipsen, aynayla işin olmaz.

Arkadaş Konulu Duygulu Sözler

Aslında arkadaşlık aşk duygusunun da ötesinde bir hazinedir.

Sana destek olduğunu sandığın arkadaşların gün gelir köstek olmaya başlar. Bu yüzden arkadaş sandığın kişiler belki de başından beri arkadaşın değildir.

Güven duygusu ile başlayan arkadaşlıklar, kardeşlik duygusuyla perçinlenir.

Arkadaşlık uzun soluklu bir romandır, yazmak senelerini alır, yakmak bir iki dakikanı…

Arkadaşın zırhın olursa, sen de arkadaşının silahı olmalısın.

Karakterli arkadaşlar mutluluğun anahtarıdır.

Aynalar arkadaş olabilir mi? Elbette olur. İnsan önce kendisinin arkadaşı olabilmeli...

En iyi arkadaş sendeki en iyi tarafı ortaya çıkarandır.

Arkadaşlık tesadüf değildir, emektir.

Ruhunu keşfedip, aklındakileri okuyabilen kişidir arkadaş...

Arkadaşlarınızla aynı fikre sahip olmayabilirsiniz. Arkadaşlıklarda fikirden ziyade duygu birliği önemlidir.

Arkadaşlık cam gibidir, çok çabuk kırılabilir ama yine de  tamiri mümkündür;  fakat tamir edilmesi üzerindeki çatlak izlerini yok etmez.

Sağlam bir arkadaşa mı sahipsin, o zaman hayatın başarısızlıkları seni hiç korkutmasın...

Sevgilinize açamadığınız bir çok konuyu arkadaşınızla rahatlıkla konuşabilirsiniz.

İyi bir arkadaşla yapılan bir iki saatlik sohbet, haftalar süren profesyonel terapiden daha etkilidir.

Aşkın gözü kördür evet ama arkadaş görülmeyeni gösterir.

Yüzünü güldüren ve iyi hissettiren bir arkadaşın varsa onun kıymetini bil, kaybetme...

Seninle her şeye varım diyebilen bir arkadaşın varsa, bu hayatta hiçbir şeyden korkma...

“Allah huyu güzel insanlarla karşılaştırsın” derdi hep annem. Sen annemin kabul olan duasısın, arkadaşlığın bir ömür yeter bana. Sen ağladığında, kendi göz yaşlarına hâkim olamadan senin göz yaşlarını silen kişidir arkadaş.

Arkadaş sırrını sırrı gibi koruyup kimseye anlatmayandır.

Sen kendini bile tanıyamazken, arkadaşın seni senden daha iyi tanır, bilir

Dost ne önde gider ne arkadadır ne de karşımda durur. Dost yanımdadır, hep benimle birlikte yürür.

Dostlukla İlgili  Anlamlı Sözler

Dostlukla ilgili sözler ve mesajlarınızı aşağıya yazın yayınlayalım.

Sınamadan bir kişiye dostum deyip güvenen kişi çok üzülebilir.

Dost acı söyleyen midir? Acıyı da tatlıyı da gösteren midir?

Kanka dediğin her zaman, sakin ol, demez; gerektiğinde, hadi kime dalıyoz, der.

İyi bir arkadaşa sahip olmak gerçek zenginliktir.

Çok kişiyle arkadaşlık yapılır ama yalnızca erdemli kişilerle dost olunur.

Kiminle arkadaş ettiğine dikkat etmelisin, çünkü bülbül gülistana, karga çöplüğe götürür.

Sen benim kendime olan inancım, tutunacak dalım, dünüm, bugünüm, yarınımsın... Fakat hepsinden de önemlisi bir tanecik arkadaşımsın...

Kuru lafla değil, yürekle bağlılıktır dostluk, yalnız sandığın anlarda aslında yalnız olmadığını bilmektir dostluk...

Akrabalığın kollarının ulaşabileceği yerler kısıtlıdır. Fakat dostluğun ki kalplere kadar uzanır.

Hiç kimsenin senin yanındayım demesine güvenme, karşında olması için bir adım, hasmın olması için bir lafın yeter.

Dost kendine verebileceğin en kıymetli armağandır.

Dost hayatta size verilen bir avanstır, onunla zorluklarla mücadele etmek çok daha kolaydır.

Siz birine arkadaş olursanız, aynı zamanda bir arkadaş edinmiş olursunuz. Siz ne kadar samimi olursanız edindiğiniz arkadaş o kadar samimi içten olur.

Yeni bir arkadaş yabancısı olduğunuz bir yüzün arkasında sizi bekliyor olabilir.

Narin bir çiçek bir insanın bütün bahçesi olabileceği gibi, tek bir dost insanın bütün dünyası olabilir.

Dostluklar birer hazinedir, bazen kıymeti kaybedilince anlaşılır.

Dost karanlık gecede yalnızlığı soluklarken etrafını aydınlatan sıcak bir ışıktır.

İstediğin sadece güzel şeyler duymaksa dostlarla dolaşma...

Derindir deniz durulmaz, sonsuzdur seninle arkadaşlığımız unutulmaz.

Yabancının attığı taş bana dokunmaz, arkadaşın attığı gül yaralar beni...

Hakiki arkadaşı olmayan kişiler ne kadar kalabalık ortamda bulunuyor olsalar da aslında çok yalnızdırlar.

Kusursuz dost aramaktansa kusursuz dost olmaya bakmak gerek...

Dostlukla İlgili Şiirler

Dostluk
Biz haber etmeden haberimizi alırsın,
yedi yıllık yoldan kuş kanadıyla gelirsin.
Gözümüzün dilinden anlar,
elimizin sırrını bilirsin.
Namuslu bir kitap gibi güler,
alnımızın terini silersin.
O gider, bu gider, şu gider,
Dostluk, sen yanı başımızda kalırsın
Nazım Hikmet

Unutma Dostumsun
Unutalım mı şimdi kente indiğimiz o ilk günü
Sabahlara kadar okuduğumuz o kitapları
Sabahlara kadar düşüncelerimizde yaşattığımız hayallerimizi
Kar aydınlığında yürüdüğümüz o yolları
Sen dostumdun benim gülünce güneşler açan
Bulutlara rüzgara asarım suretini her akşam
Her akşam mektup yazarım dağlar kadar
Kayıp bir adresten geliyor sesin şimdi, üşüyorsun
Unutma dostumsun sen, neredeysen orda ölmek isterim!
Ahmet Telli

Dostluğumuz
Dostluk dediğin güzel bir kitap
Hava gibi
Su gibi
Ekmek gibi
Vazgeçilmez bir tad
Sonuna kadar dayanmak şart
Dostluk dediğin eşsiz bir kitap
Sevmediğin sayfaları varsa atla
Sayfayı kökünden yırtmak şart mı
Bedri Rahmi Eyüboğlu

Dostluk Üzerine
Kalbindeki cama bir taş değer, dosttandır
kırılınca anlaşılır kalbin camdan olduğu
kalbin bahçesinde bir gül solar, dosttandır
dostun varsa taşı güle sayarlar, akşamı güne
dostum varsa sözümü şiire sayarlar, beni şaire
dostum var, öyleyse ölebilirim bile!
Haydar Ergülen

Umarım dostlukla ilgili sözler ve  dostluk sözleri yazımızı beğenmişsinizdir. Sizler de yorumlar kısmına kardeş kadar yakın hissettiklerinize özel arkadaşlık ve dostlukla ilgili sözler yazabilirsiniz.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.